PVC Wire / Cable Testing Equipment Winding Test Apparatus GB/T2951.31.9-2008
KingPo Technology Development Limited
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
Brand Name : Kingpo
Certification : Calibration Certificate
Place of Origin : China
MOQ : 1
Price : To be quoted
Payment Terms : T/T
Packaging Details : safety carton pack or plywood box
Standard : GB/T2951.31.9-2008
Maximum diameter of coiling : Φ12.5mm
Maximum width of coiling : 72mm
Maximum length of coiling : 200mm
CNAS : can be offered
warranty : 1 year
Delivery Time : 25 working days
Supply Ability : 3 sets per month
Contact Now
PVC Wire / Cable Cracking Resistance Winding Test Apparatus GB/T2951.31.9-2008
Product information:
Technical parameters:
1, Maximum diameter of coiling:Φ12.5mm
2, Maximum width of coiling:72mm